Geras dizainas 2019

GERAS DIZAINAS 2019: Apdovanoti geriausių lietuvių dizaino darbų autoriai

2019-09-19
PILOTAS.LT

Neseniai įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje metu buvo apdovanoti geriausi šių metų lietuvių dizaino darbai. Dėl konkurso „Geras dizainas 2019“ apdovanojimų varžėsi per 250 dalyvių, kurių darbus įvertino autoritetinga tarptautinė komisija.

Lietuvos dizaino prizas „Geras dizainas“ – nacionalinis konkursas, skirtas geriausiems šalies dizaino pavyzdžiams atrasti ir paminėti. Jau aštuntus metus iš eilės dizaino srities suburiančios iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi šių metų dizaino darbai 10-yje kategorijų. Nugalėtojus, kaip ir kasmet, išrinko nepriklausoma užsienio komisija, kurią sudarė dizaino srities ekspertai iš Šveicarijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Austrijos: Lenkijos dizaino savaitės vadovė ir interjero studijos įkūrėja Paulina Kisiel, Dominicas Strumas – dizaino agentūros savininkas iš Ciuricho, Manca Matičič Zver – Dizaino ir Inovacijų centro vadovė ir Dizaino fakulteto dekanė iš Slovėnijos bei Martinas Foessleitneris – informacijos dizaino žinovas ir hi-pe.at agentūros įkūrėjas. Papildomai įteiktas inovatyviausio projekto prizas bei publikos favoritas, išrinktas balsavimo internetu metu.
Konkurso nugalėtojų darbų ekspozicija Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje veiks iki rugsėjo 29 dienos.
dalius-ilginis_anxiety_silver-amber-coal_ring
Mados aksesuarų kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo Daliaus Ilginio ir Rasos Ilginės kolekcija „Nerimas“ (2019 m.). Kūrėjai siekė suteikti nerimo jausmui fizinį pavidalą ir jį vizualizuoti.
2-oji vieta atiteko Marijos Puipaitės rankinių kolekcijai „Sinuous“ (2019 m.), o 3-oji – Marijos Strazdaitės auskarų kolekcijai „Old/New“ (2019 m.).
3-1
Kostiumo dizaino kategorijoje nugalėjo Karina Pangonytė su drabužių kolekcija „No More“ (2019). Eksperimentinė kolekcija „No More“ protestuoja prieš Ignalinos atominės elektrinės eksploataciją bei ragina nekartoti praeities klaidos.
Šioje kategorijoje 2-oje vietoje liko Eglės Rusteikaitės drabužių kolekcija „Fur for me“ (2019), o 3-oje – Rimantės Rimgailaitės „Narcizas – ne tik gėlė“ (2018).
6_detale_juste-zibudiene_sumazintas
Interjero elementų kategorijoje nugalėtojomis paskelbtos Justė Žibūdienė ir Dominyka Šulcaitė už žaismingą detalę „Play“ (gamintojas – UAB „Riešės baldai“, 2018). Tai ir baldo kojelė, ir atrama ar lentynos laikiklis.
2-ąją vietą čia užėmė Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“) su perdirbto porolono apdailą ir objektus (užsakovas: UAB „Lonas“, 2018), o 3-ąją – diz. Evelina Kudabaitė su „Shiver“ (užsakovas „Immix“, 2019).
2_lonas_2xj
Interjero kategorijoje nugalėjo Jokūbas Jurgelis ir Jurga Marcinauskaitė („2XJ architects“), suprojektavę reprezentacinį lietuviškų čiužinių ir miegamojo baldų gamintojo „Lonas“ saloną Vilniuje (2018). Autoriai plačiai naudojo tvarias naujoviškas medžiagas: perdirbtą poroloną, perdirbtą gumą, lininius siūlus, antrarūšę fanerą.
2-ąją vietą užėmė Laura Janavičiūtė, Rytis Mikulionis, Aistė Galaunytė, Viltė Zubrytė, Gytis Vaitkevičius su „Švyturys Bhouse“ (užsakovas UAB „Švyturys-Utenos alus“, 2018), 3-ąją – Rimantas Špokas ir Norbertas Pagalys („Rimartus“) su vertimų biuru Kaune „AirV“ (2019).
3-2
Koncepcijos kategorijoje geriausiu tapo Simonas Milišauskas su „Chrono“ (2019). Šio projekto tikslas – sukurti nebrangų, visai pašalintų pirštų protezą, kuris sustiprintų pažeistos rankos funkcionalumą, pagerintų psichologinę savijautą ir grąžintų vartotojui pilnatvės jausmą.
Konceptualų baldą „Eksponatas“ (2019) sukūrusi Marija Ščerb užėmė 2-ąją, o muzikos grotuvą „Žaltys“ (2019) klausą praradusiems žmonėms siūlanti Paulina Bradūnaitė – 3-ąją vietą.
20190711_guminukai_05
Vizualinio identiteto kategorijoje nepralenkiami buvo Martynas Bacvinka, Ugnė Akstinaitė ir Marius Kneipferavičius, pateikę „Tröösik“ guminukų pakuotę (užsakovas AB „Vilniaus pergalė“, 2019). Kuriant šį jaunimui skirtą gaminį, esminis kriterijus buvo humoras.
Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Astai Budukevičiūtei ir Aistei Jūrei („Godspeed“ ir „New!“) už vaikų drabužių prekės ženklą „Matilda Knows“ (užsakovas „Son de Flor“, 2019). 3-ąją vietą užėmė Milda Šiulytė („Dadada Studio“) su dalijimosi paslaugai skirtu elektriniu paspirtuku „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
godspeed_gastronomine-knyga_01
Leidinio kategorijoje laimėjo „Godspeed Branding“ nestandartinė kulinarinė knyga „How the Future King of England Ate Peacock in Vilnius“ (užsakovas Lietuvos kultūros institutas, 2018) su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės santykiais supažindinanti idėjų ir žinių mainais, asmenybių padaryta įtaka, pasakojimų ir patirčių suformuotais įvaizdžiais.
Diz. Miglė Strumskytė su minimalistinės infografikos mokslo populiarinimo žurnalu „Spectrum“ (iliustratorės Eglė Plytnikaitė ir Ūla Šveikauskaitė, užsakovas Vilniaus universitetas, 2018) šioje kategorijoje laimėjo 2-ąją vietą. 3-ąją vietą užėmė Agnė Šutrikaitė („Old Rabbit Design Studio“), parengusi sulos produktų katalogą „Sip Sap“ (užsakovas UAB „Straikas“, 2018 m).
chemtokens_karolina_petraityte_3
Produkto ir industrinio dizaino kategorijoje niekas neprilygo Karolinos Petraitytės sukurtai mokymo priemonei chemijos pamokoms „Chem Tokens“ (2018). Pastaroji leidžia be papildomų priemonių išsiaiškinti elementų lentelės struktūrą̨, kiekvieno elemento unikalumą̨, fiziškai jungti ir kurti molekules. 2-ąją vietą čia užėmė Greta Unguvaitytė su 3 urnų kolekcija (2018). 3-oji vieta ir r inovatyviausio dizaino apdovanojimas atiteko Ignui Survilai už didelius atstumus galintį įveikti paspirtuką „Unicorn Scooters“ (užsakovas UAB „Lizdas“, 2018).
ripple_ds_0003_lowres
Baldų ir apšvietimo kategorijoje geriausiu pripažintas dizainerė Kazuko Okamoto, sukūrusi modernią modulinių baldų sistemą „Ripple“ (užsakovas UAB „Sedes Regia“, 2018). Tai baldų sistema, kurios segmentus galima grupuoti į žaismingai atrodančias darbo ir poilsio zonas viešosioms ir darbo erdvėms. 2-ąją vietą užėmė Domilė Čepaitytė su detalių rinkiniu „Ė“ (užsakovas „Designskolen Kolding“, 2019), o 3-ąją – Agota Rimšaitė bei Cristina Sánchez su šviestuvu „Junts“ (užsakovas „Encrū“, 2019).
screenshot-2019-07-10-at-15-09-26
Paslaugų ir socialinio dizaino kategorijoje 1-ąją vietą laimėjo „Andstudio“ Lietuvoje suorganizavusi ir su Florencijoje įsikūrusia grafinio dizaino studija „Muttnik“ įgyvendinusi dizaino studijų apsikeitimo programą. Iniciatyvai dokumentuoti „Andstudio“ sukūrė interneto svetainę-tinklaraštį, kurioje pasakojama vizualinė istorija: dedamos nuotraukos, aprašomi įspūdžiai iš abiejų lokacijų vienu metu. Šioje kategorijoje 2-oji vieta paskirta Gaudutei Žilytei ir Simonui Tarvydui (INDI) už edukacinį žaislą „Moku“ (2019), o 3-oji – Martynui Birškiui ir visai „Dadada“ dizaino komandai už Lietuvos jūrų muziejaus ekspoziciją „Mano tėvas žvejas, aš jo padėjėjas“ (užsakovas Lietuvos jūrų muziejus, 2018).
_vu_4
Internetinio balsavimo metu publikos simpatijų (Publikos favorito kategorija) daugiausiai pelnė dizaino agentūros „And-studio“ ir dizainerio Karolio Strautnieko projektas „Vizualinis identitetas Vilniaus universiteto 440 metų gimtadieniui“. Čia identitetas įrėmina ir suvaldo svajingas iliustracijas, priartina jas prie reikšmingos VU istorijos.
Šiais metais Lietuvos dizaino forumo organizuojama konkurso darbų paroda, surengta bendradarbiaujant su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), tapo Inovacijų savaitės renginių ciklo prioritetine dalimi.
Parengta pagal Lietuvos dizaino forumo informaciją.
Renginio nuotraukos: Joana Suslavičiūtė.

dsc_6660dsc_6511

Komentarai

  1. Visi tik visokias spinteles ir kėdes projektuoja. O kaip su lovom, ciužiniais ir kitais daiktais>?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

dizai_hu_191000_e01_xxx

DESIGN LITHUANIA: Lietuviškas dizainas pristatomas Vengrijoje

2019 spalio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Budapešto dizaino savaitėje duris atvėrė paroda „Design Lithuania“, parengta Lietuvos dizaino forumo. Parodoje eksponuojami daugiau nei 20 talentingų lietuvių dizainerių bei dizaino studijų darbai. Kaip

Geras dizainas 2019

GERAS DIZAINAS 2019: Apdovanoti geriausių lietuvių dizaino darbų autoriai

2019 rugsėjo 191 KomentarasPILOTAS.LT

Neseniai įvykusioje iškilmingoje ceremonijoje metu buvo apdovanoti geriausi šių metų lietuvių dizaino darbai. Dėl konkurso „Geras dizainas 2019“ apdovanojimų varžėsi per 250 dalyvių, kurių darbus

Inovatyvusis dizainas

INOVATYVUSIS DIZAINAS: Optimizmo turime, produkcijos bus

2019 rugsėjo 17Be komentarųPILOTAS.LT

„Inovacijų savaitės 2019“ metu, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre pristatytos lietuviško dizaino inovacijų naujienos. Optimizmo nestigo. Spaudos konferencijoje teigta, jog lietuvių inovatyvaus dizaino suvokimas

Šiandien lis

JAUNOJO DIZAINERIO PRIZAS 2019: Laukiama dalyvių paraiškų

2019 gegužės 24Be komentarųPILOTAS.LT

Jau 9-tus metus Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras organizuoja konkursą „Jaunojo dizainerio prizas“ (JDP). Paraiškas šių metų konkursui galima teikti iki birželio 3 dienos.

Kultūros ministerija

FORMUOS DIZAINO POLITIKĄ: Patvirtinta Lietuvos dizaino tarybos sudėtis

2019 gegužės 61 KomentarasPILOTAS.LT

Pasitinkant prasidedančią 14-ąją Dizaino savaitę, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino šalies dizaino tarybos sudėtį. Pagal tarybos nuostatus ją sudaro 9 nariai, kurie artimiausius 3 metus

Vytautas Puzeras

PIRMASIS DIZAINO AUKCIONAS: Lietuviško dizaino ikonos ir „perliukai“

2019 gegužės 3Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumas kartu su Vilniaus aukcionu rengia pirmąjį lietuviško dizaino aukcioną. Tai – išskirtinė proga ne tik „gyvai“ apžiūrėti, bet ir įsigyti tikrų Lietuvos

Dizaino aukcionas

DIZAINO SAVAITĖ: Skelbiamas pirmas lietuviško dizaino aukcionas

2019 kovo 19Be komentarųPILOTAS.LT

Festivalio „Dizaino savaitė“ metu pirmą kartą rengiamas lietuviško dizaino aukcionas. Aukcionui pateiktų dizaino objektų vieša ekspozicija veiks gegužės 8 ir 9 dienomis, o pirkėjų registracija

logo_vn_1v_190200_e02_xxx

ĮKVĖPTAS ARCHITEKTŪROS: Išrinktas Vilniaus jubiliejaus logotipas

2019 vasario 15Be komentarųPILOTAS.LT

Vilnius ką tik išsirinko savo 700-ojo gimtadienio veidą – jubiliejinį logotipą. Surengto logotipo konkurso vertinimo komisijos sprendimu, laimėjo dizaineris Edvinas Grišinas, pasitelkęs architektų naudojamo įrankio

Xiao Yong

KONCEPTUALUS DIZAINAS: Kinų profesoriaus paskaita Vilniaus dailės akademijoje

2018 lapkričio 21Be komentarųPILOTAS.LT

Prof. Xiao Yongo (Xiao Yong) kuriami grafinio dizaino projektai yra vieni labiausiai atpažįstamų Kinijoje ir vertinami kaip turintys itin didelę įtaką grafinio ir komunikacinio dizaino

Edmundas Jankauskas

DIZAINAS IR EKOLOGIJA: VDA absolventui – prestižinis apdovanojimas „Red Dot“

2018 lapkričio 14Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos grafinio dizaino katedros Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijų absolventas Edmundas Jankauskas pelnė prestižinį dizaino apdovanojimą „Red Dot“. Jis apdovanotas už geriausią dizaino

Picture of the Century

MARSO PROJEKTAS: NASA konkurso finale – du Gabrielės Monginaitės plakatai

2018 spalio 19Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros absolventės Gabrielės Monginaitės bakalauro baigiamasis darbas pateko tarp Marsui skirto NASA tarptautinio konkurso finalininkų. Šio konkurso tikslas

vaiku_ap_181000_e01_xxx

TARPTAUTINĖ SĖKMĖ: Projektas „Upe“ nuraškė vaikų dizaino apdovanojimą

2018 spalio 52 KomentaraiPILOTAS.LT

Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros dėstytojos, doktorantės Gintarės Černiauskaitės projektas „Upe“ laimėjo „Kids Design Award“ konkursą Kelne, Vokietijoje. „Upe“ – ko gero, pirmasis žaidimas

Lietuvos dizaino paroda

LIETUVOS DIZAINO SAVAITGALIS: NDG svetingai atsisveikina su dizaino parodomis

2018 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Nacionalinė dailės galerija pakvietė aplankyti besibaigiančias parodas „Daiktų istorijos. Lietuvos dizainas 1918–2018“ ir „Lietuva. Londonas. 1968. Lietuviško dizaino odisėja“ ir jas palydinčius renginius. Šiandien prasidėjusį

„Mummy“

BALDAI, INTERJERAS, DIZAINAS: Atgaivintas parodos konkursas

2018 rugsėjo 212 KomentaraiPILOTAS.LT

Spalio 11, 12 ir 13 dienomis Vilniaus parodų centre „Litexpo“ vyks 24-oji paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Šiemet čia vėl rengiamas ir parodos konkursas – bus

„V&A Dundee“

ŠKOTAI PRIŠVARTAVO MUZIEJŲ: Dandžio krantinėje atidaromas K.Kumos „V&A Dundee“

Škotijos Dandžio miesto krantinėje iškilmingai atidaromas pirmasis šios šalies dizaino muziejus – „V&A Dundee“. Kone 10 metų škotų lauktą ir planuotą statinį čia „prišvartavo“ žinomas japonų

Daiktų istorijos

DAIKTŲ ISTORIJOS: Lietuvos dizainas 1918 – 2018

2018 liepos 13Be komentarųPILOTAS.LT

Žmogaus sukurti daiktai yra geriausia šalies istorijos iliustracija. Šiandien Nacionalinės dailės galerijos didžiojoje parodų salėje atidaroma svarbiausia vasaros sezono paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui

Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia

PARODA „REDESIGN“: 20 dizaino objektų po baroko skliautais

2018 gegužės 71 KomentarasPILOTAS.LT

Neseniai visuomenei atvertoje barokinėje Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidaroma tvaraus ir atsakingo dizaino paroda „REdesign“. Parodoje – mada, baldai, daiktai, interjero akcentai. Įėjimas

Boras

UNIVERSALUS DIZAINAS: Parodos „Resta“ akcentas – tarptautinė konferencija

2018 balandžio 25Be komentarųPILOTAS.LT

Vilniuje prasidėjo didžiausia Baltijos šalyse statybų paroda „Resta“. Vienas šių metų parodos projektavimo ir architektūros akcentų – universaliam dizainui skirta konferencija. Renginyje patirtimi apie universalų

Dizaino savaitė 2018

DIZAINO SAVAITĖ 2018: Paskutinis šansas registruotis

2018 vasario 26Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip jau skelbė PILOTAS.LT, gegužės pirmojoje pusėje Lietuvoje įvyks 13-asis festivalis „Dizaino savaitė“. Nesuskubę registruotis festivaliui, tai gali padaryti iki kovo 1-osios. Festivalis „Dizaino savaitė

Taikomoji dailė ir dizainas

TAIKOMOJI DAILĖ IR DIZAINAS: Žymiausių 100-mečio dizainerių ir menininkų kūryba

2018 vasario 15Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Vilniuje atidaroma paroda „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“. Parodoje eksponuojama žymiausių pastarojo šimtmečio taikomosios dailės atstovų ir dizainerių kūryba, pristatoma šiuos specialistus rengusių švietimo

Vilniaus katedros aikštė

VILNIUS 700: Sostinei reikia šventinio logotipo

2018 sausio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Sostinės savivaldybė pakvietė dizainerius, studentus, menininkus dalyvauti logotipo „Vilnius 700“ konkurse. Konkurso prizinis fondas – 6.000 eurų. Vilniaus vardo jubiliejus bus švenčiamas pirmą kartą istorijoje,

Dizaino savaitė 2018

LIETUVOS DIZAINO FORUMAS: Vyksta registracija į dizaino renginius

2018 sausio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos dizaino forumas 2018-uosius metus pradeda aktyviu pasiruošimu savo svarbiausiems projektams. Jau vyksta registracija paraiškų, norinčių dalyvauti šių metų festivalio „Dizaino savaitė“ renginiuose bei kasmetiniame

Villa Walala

LONDONO DIZAINO FIESTA: Anglijos sostinę nusės šimtai dizaino įvykių

2017 rugsėjo 15Be komentarųPILOTAS.LT

Londone prasideda vienas didžiausių dizaino ir architektūros renginių – Londono dizaino festivalis. Jau 15-uosius metus vykstantis renginys šiemet sugrįš į po visą miestą išsivarsčiusias erdves

J.Brundza, Samsung

DUALUS PAPRASTUMAS: J.Brundza prasibrovė į „Samsung‘o“ dizaino konkurso pusfinalį

2017 rugpjūčio 10Be komentarųPILOTAS.LT

Dizaino portalas „Dezeen“ rengia kompanijos „Samsung“ QLED televizoriaus stovo konkursą. Neseniai paaiškėjo, jog tarp 15 geriausių prasibrovė ir vilnietis dizaineris Juozas Brundza, pasiūlęs dualistinio pobūdžio,

„Ekomobilis“

SUNKIOS SAVITUMO PAIEŠKOS: „Kauno akcentų“ idėjos vėl šaudė pro šalį

2017 rugpjūčio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno miesto savivaldybė antrus metus rengia idėjų konkursą „Kauno akcentai“, kuriame nėra apribojimų dėl vietos, o idėjas gali siūlyti tiek profesionalūs kūrėjai, tiek eiliniai miestiečiai.