images_phocagallery_1643_menin_miti_1203_12.03.15_tit_KAA

BONAPARTISTAI DEMONSTRUOJA JĖGĄ//PO TAIKIAIS KAUNO SAVIVALDYBĖS LANGAIS

Vakar vidudienį Kauno Laisvės alėją užtvindė napoleoniškomis kepurėmis iki dantų ginkluoti demonstrantai, bandę įbauginti Kauno savivaldybę ir, akivaizdžiai remiami laikraštininkų, psichologinio šantažo priemonėmis siekę, kad būtų padidintas jų hedonistinės-kultūrinės veiklos finansavimas. Biurokratinį miesto centrą paralyžiavę bonapArtistų būriai, nesikuklindami reikalavo savo kultūrinėms priklausomybėms išskirtinio dėmesio ir privilegijų, bandydami atitraukti Kauno Savivaldybę nuo Svarbių Reikalų.

Grėsmingas marširavimas po taikiai Svarbius Reikalus dirbusios Savivaldybės langais, kaip ir reikėjo tikėtis, savo kėslų nepasiekė. Nė vienas išrinktasis, nė vienas karjeros biurokratas neprarado savitvardos, neapleido savo posto ir neišėjo pas dirbtinai besišypsančią minią, tuo išvengdamas bonapArtistų pasalų Laisvės alėjoje, gretimuose kvartaluose ir, anot informuoto šaltinio, „Taške A“.

187 poros kaustytų batų negailestingai trypė Laisvės alėją (kaip 1944, 1941, 1940, 1914, 1863, 1812, anot pagyvenusio Laisvės alėjos gyventojo), bet miestas tylėjo. Akivaizdu, kad dar įžūlesnių bonapArtistų atakų išvengta tik dėka pasiaukojančiai ir profesionaliai savo pareigas ėjusio mobilaus policijos vieneto „Šešetas“ ir gatvės eksperto Vytauto Šustausko, drąsiai ir netausojant savęs, stebėjusio iš priedangos pavojingus procesus. Anot informuoto šaltinio, V.Šustauskas, valdęs Kauną 2000-aisiais, būtent ir nustatė, kad pavojingiausias Svarbiems Reikalams yra kultūrinę priklausomybę turintis kaunietis, todėl sėkmingai su minėta problema kovojo ir pasiekė iki šiol apčiuopiamų rezultatų.

EKSTREMIZMO TRUMPOS KOJOS IR NE TIK

Grįžtant į neseną priešistoriją būtina priminti, kad antra pagal dydį Savivaldybė, turėjo patikimos informacijos apie augančias bonapArtisų ambicijas ir iš anksto paskelbė Napoleono Bonaparto vienintelio ir nepakartojamo vizito Kaune 200 metines amžiaus įvykiu. Be to, skyrė šio performanso restauracijai net 250.000 LT, manydama, kad mieste pagaliau įsivyraus taika ir paklusnumas. Tačiau gerumo pritvinkusi ranka buvo atstumta. Pasipylė gatvės priekaištai, smulkmeniški išsišokimai, o Savivaldybės geradariai netgi išpravardžiuoti „napoleonais“.

Simptomatiška – bonapArtistų ekstremizmo smaigalyje užfiksuoti artistai, pradėję triukšmauti prieš patį Buškevičių ir jo Balsį, kad nesutinka, jog būtų sujungti Pantomimos ir Modernaus šokio „Aura“ teatrai bei Mažasis teatras su Didžiąja kino studija, kuri, nors įkurta tik pernai, jau dabar sugeba gauti dvigubą finansavimą ir turi labai didelių pažadų dėl ateities. Ekstremizmas po vieną nevaikšto – pirmųjų pėdomis netruko pasekti muzikantai, trimituojantys, kad džiazo Bigbendas, pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir liaudininkų grupė „Ainiai“ neva negali groti kartu, po vienu stogu.

BonapArtistų kultūrinis egoizmas išsiūbavo netgi tradiciškai ramius įvairių meno mėgėjų ir šiaip choristų sluoksnius, piktai nenorinčius mažinti savo poreikius 99 nuošimčiais. Galiausiai pasipylė paviršutiniški gatvės priekaištai netgi dėl tokių smulkmenų, kaip 60 nuošimčių sumažintas visų Kauno kultūrininkų finansavimas arba pvz. Kultūros skyriaus sujungimas su Turizmo skyriumi.

Baisiausia, kad šia dirbtine įtampa pasinaudojo ir į kultūrinę Kauno autonomiją ėmė kištis netgi Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, laiškais pradėjęs bomborduoti Kauno merą Andrių Kupčinską, dėl savivaldybės planuojamos kultūros įstaigų pertvarkos, kuri esą „akivaizdžiai neduos planuojamų rezultatų“.

Maža to, A.Gelūnas leido sau mokinti antrą pagal dydį merą, kad „Kauno kultūros gyvenimą kurianti bendruomenė turėtų būti įtraukta į planuojamų pertvarkų planavimo procesą ir įvertinta jų ekspertinė nuomonė“.

Ir štai tada, kai išgerta kantrybės taurė jau voliojosi ant grindinio ir tirpo paskutinės minutės iki kultūrinės priklausomybės apakintų bonapArtistų žūtbūtinio susirėmimo su Kauno tėvais, savivaldybės uniformomis,- gimė genialiai paprasta idėja.

PROJEKTAS: KAUNO ZOOVALDYBĖ

Anot informuoto šaltinio, miestą pasiekė savalaikis Strateginis Projektas, kuris ne tik padės gausiai sutaupyti vardan Svarbių Reikalų, bet ir įrašys Kauno vardą į pažangiausių Europos miestų pirmąjį puslapį.

Nepriklausomų strategų grupė, anot informuoto šaltinio, iškėlė drąsią idėją: sujungti Kauno savivaldybę su greta stovinčiu Tado Ivanausko Zoologijos muziejumi. Progresyvusis darinys nuo šiol vadintųsi KAUNO ZOOVALDYBĖ ir dėka optimaliai derinamų funkcijų, mobilaus kadrų savitarpiavimo ir eksploatavimo kaštų racionalizavimo per metus sutaupytų 3,5 mln.LT. Lygiai tiek, kiek Kauno kultūrininkai reikalauja šiems metams.

Be to, preliminariais paskaičiavimais, 75 nuošimčius Kauno išrinktųjų ir karjeros biurokratų būtų galima pakeisti T.Ivanausko eksponatais, nes iš esmės jų veiklos naudingumo koeficientas yra identiškas. Pagal naująją strategiją, KAUNO ZOOVALDYBĖS naujasis T.Ivanausko korpusas būtų atsakingas už Kauno gyventojų priėmimą, kultūrą, švietimą, socialinę rūpybą ir panašiai. O senasis KAUNO ZOOVALDYBĖS korpusas būtų atsakingas už sportą ir pinigus.

Ekspertai apskaičiavo, kad T.Ivanausko korpuso pritaikymas KAUNO ZOOVALDYBEI netgi kainuotų labai nebrangiai, nes nereikėtų keisti daugumos informacinių nuorodų, kaip antai: „Nykstanti rūšis“, „Retas eksponatas“, „Klastingas plėšrūnas“, „Neišrankus maistui“, „Rankomis neliesti“, „Nešerti ir nekasyti“ ir pan.

Kol antro pagal dydį miesto galvos atsakingai įvertins projektą KAUNO ZOOVALDYBĖ ir priims sprendimą, neabejotinai palankų perspektyviam pasiūlymui, pabaigai leisiu sau priminti Kauno strateginę nuostatą, kurią galėtų dar kartą pasiskaityti ir visuomenės atskalūnai, teršiantys pavasarišką miesto įvaizdį savo nesankcionuotais demaršais.

„Kaunas – universitetinis Baltijos jūros regiono miestas, mokslo, žinių ekonomikos, inovacijų ir aukštųjų technologijų kūrimo slėnis, multimodalinio transporto ir logistikos centras koridoriuje tarp Rytų ir Vakarų, šalies kultūros židinys, sporto sostinė ir upeivystės centras.

Jame patogiai gyvena kūrybinga, veikli, dvasiškai turtinga, sveika ir saugi visuomenė. Integruotos mokslo, verslo ir studijų galimybės įtraukia kiekvieną bendruomenės narį dalyvauti atviro visiems miesto gyvenime, harmoningos aplinkos išsaugojime ir gerovės kūrime.

Tai miestas, kuriame kiekvienas gali save realizuoti.“

(Kauno miesto Strateginis planas. 2005 – 2015)

Komentarai

 1. Negaliu patiketi, kad citata straipsnio pabaigoje tikrai yra is Kauno strateginio plano. Kazkoks propagandinis kliedesys. Gal galite patvirtinti arba paneigti ta istrauka?

 2. A.Ziurauskas raso scenariju ir rezisuoja Napoleono svente!Padekite jam.

 3. tipiskas vdu mentalitetas. pabandytu isgyventi su kolektyvu, kai kiekvienais metais tvyro absoliuti nezinia del finansavimo.


 4. „Šeštoje“ nuotraujoje nu foto Žmogų pažįstu – puikus Tipas – Žalgirio rungtynių pristatytojas ir vedantysis arenoje.
  ———————————-
  Žiū, šio str. autorius, kaip koks žydkrikščioniškos Kauno herbo savų (tačiau ne mano) valdybės Atstovas, žiū, tik pasišaipė.
  Ir taip aišku, kad savų valdybė yra tokiems (kaip šio str. Autoriams) patapusi nelyg božo nyca. Žydkryžius Šiam Stumbrui tarpuragyje – tai tik (pa) liudija.
  CHA

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Lietuvos kultūros taryba

ARTĖJA NAUJA KADENCIJA: Paskelbta Lietuvos kultūros tarybos narių paieška

2020 birželio 2Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija paskelbė naujos kadencijos Lietuvos kultūros tarybos (LKT) narių rinkimų pradžią. Pretendentus į LKT narius gali siūlyti fiziniai ir juridiniai asmenys. Pagal Lietuvos kultūros

Kultūros ministerija

2,7 MILIJONO MENININKAMS REMTI: Kultūros ministerija didina finansavimą

2020 gegužės 8Be komentarųPILOTAS.LT

Šią savaitę Vyriausybei padidinus kultūros srities finansavimą dėl Koronavirus pandemijos, individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms papildomai paskirta 2,1 mln. eurų. Iš viso Individualioms kultūros

Vitrum 2020 Pulsas

SKAIDRI ERDVĖ: Atviras kvietimas stiklo ir  tarpdisciplininio meno kūrėjams

2020 kovo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Stiklo meno festivalis „Vitrum 2020 Pulsas“ paskelbė atvirą kvietimą menininkams. Stiklo ir tarpdisciplininio meno kūrėjai kviečiami tyrinėti erdvės ir skaidrumo santykį bei dalyvauti parodoje „Skaidri

Prisikėlimo bažnyčia

PRISISTATO LATVIAMS: Kauno modernizmo architektūros paroda Rygos jugendo centre

2020 kovo 2Be komentarųPILOTAS.LT

Rygos jugendo centro muziejuje atidaroma paroda „Kauno modernizmo architektūra tarpukariu“. Tai Kauno modernizmo asmenybės, projektai bei šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ vaizdo projektas jo interjeruose. Nuo

Gerda Liudvinavičiūtė

NAUJASIS BETONO MIESTAS: G.Liudvinavičiūtės betono juvelyrikos paroda Kaune

2020 vasario 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno miesto muziejuje atidaroma menininkės Gerdos Liudvinavičiūtės darbų paroda „Naujasis betono miestas. Nuo Kauno iki Tokijo“. Tai dvi betono juvelyrikos kolekcijos, įkvėptos XX a. architektūros

Vaizdo kameros Kaune

KAUNAS STEBĖS VISKĄ: Viešosiose erdvėse įdarbins 240 vaizdo kamerų

2019 lapkričio 28Be komentarųPILOTAS.LT

Kaunas diegia grandiozinį svarbiausių miesto vietų stebėjimo tinklą. Antrojo šalies miesto viešosiose erdvėse jau pradėtų muontuoti 240 vaizdo kamerų nufilmuotą medžiagą planuojama pradėti naudoti nuo

Stasys Eidrigevičius

PAREIŠKĖ PAGARBĄ: S.Eidrigevičiui įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą

2019 lapkričio 151 KomentarasPILOTAS.LT

Žinomam lietuvių tapytojui, grafikui, iliustratoriui Stasiui Eidrigevičiui ką tik įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos skiriamas apdovanojimas – garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Lenkijoje gyvenantis

Architekto herbaras

ARCHITEKTO HERBARAS: Įsivaizduojamas Kauno raštų žemėlapis

2019 spalio 4Be komentarųPILOTAS.LT

Šiandien Kauno menininkų namuose atidaroma menininkės architektės Aistės Ambrazevičiūtės paroda „Architekto herbaras“. Projektas siūlo žiūrovams pamatyti Kauno kasdienes erdves kitaip bei grožėtis gamtos fantazija. DĖMESYS

žurnalas "Į"

NEFASADINĖS KULTŪROS ŽURNALAS: Kaune renkama 4-ojo numerio komanda

2019 rugsėjo 26Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno fotografijos galerija jau ketvirtus metus tęsia žurnalo Kaunui „Į“ projektą, kuris kasmet vis iš naujos perspektyvos analizuoja Kauno miestą ir už fasadinės pusės vykstančius

Auksinis liūtas

KULTŪROS MINISTERIJA: Už svarbius tarptautinius apdovanojimus – solidžios premijos

2019 birželio 11Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ką tik patvirtino Kultūros ministerijos premijų už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Remiantis šiuo aprašu

Kultūros ministerija

FORMUOS DIZAINO POLITIKĄ: Patvirtinta Lietuvos dizaino tarybos sudėtis

2019 gegužės 61 KomentarasPILOTAS.LT

Pasitinkant prasidedančią 14-ąją Dizaino savaitę, kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino šalies dizaino tarybos sudėtį. Pagal tarybos nuostatus ją sudaro 9 nariai, kurie artimiausius 3 metus

Kultūros ministerija

TIKISI BENDRAUTI GLAUDŽIAU: Architektai diskutavo su naujuoju kultūros ministru

2019 kovo 82 KomentaraiPILOTAS.LT

Neseniai įvyko naujojo kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko pirmasis sutikimas su architektų bendruomene, inicijuotas Lietuvos architektų sąjungos (LAS) pirmininkės Rūtos Leitanaitės. LAS atstovai Kultūros ministerijoje pristatė

karininkų Ramovė

MODERNIZMAS KAIP IDENTITETAS: Europos modernizmo miestų ir vietovių forumas Kaune

2018 rugsėjo 111 KomentarasPILOTAS.LT

Šiandien Kaune vyksta Europos modernizmo miestų ir vietovių forumas, kurio tema – „Ankstyvasis modernizmas: Centrinės ir Rytų Europos perspektyva“. Pagrindinis šio Forumo tikslas – suburti

Nemuno sala

URBANISTINIO SĄVARTYNO LINK: Pristatytas Nemuno salos parko projektas

2018 rugpjūčio 2013 KomentarųAndrius Ropolas

Praeitą savaitę Kauno visuomenei buvo pristatyti G.Natkevičiaus ir partnerių architektų biuro parengti Nemuno salos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Renginyje – būrys žurnalistų, specialistų minia, daugybė vos

dendrocidas

AKMENINĮ KAUNO KŪNĄ PALIEKA ŽALIOJI SIELA: Kodėl kertame miesto šaknis?

2018 liepos 3112 KomentarųGražina Janulytė-Bernotienė

Želdynų mieste reikšmė žinoma nuo seno. Miestų kūrėjai įvairiais laikotarpiais „akmeninį kūną“ augino kartu su „žaliuoju kūnu“, suprasdami neatskiriamą miesto erdvės vienovę. Medžiai ir kiti

LAR

PAVELDO REFORMA: Architektų Rūmai ragina Kultūros ministeriją grįžti į pradžią

2018 birželio 298 KomentaraiAudrys Karalius

Lietuvos architektų rūmų taryba oficialiu raštu kreipėsi į Kultūros ministeriją ragindama neaprobuoti jos parengto „Kultūros paveldo apsaugos institucinės pertvarkos metmenų“ projekto. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson

Kauno ąžuolynas

KAUNO ĄŽUOLYNO PROJEKTAS: Medžių klausimas atidedamas neapibrėžtai ateičiai

2018 vasario 217 KomentaraiAudrys Karalius

Praeitą rugsėjį skandalingai sukritikuotas Kauno Ąžuolyno rekonstrukcijos projektas grįžta į sceną atsikratęs žydinčių rododendrų masyvų ir… medžių klausimo. Kauno savivaldybė rado originalų šimtamečio parko gydymo

Kultūros ministerija

BAIGĖ PERTVARKĄ: Kultūros ministerija stiprina politiką, edukaciją, turinį

2018 sausio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Ką tik baigėsi Kultūros ministerijos pertvarka – nuo sausio 15 dienos įsigaliojo nauja ministerijos struktūra. Persitvarkiusi ministerija sustiprino kultūros edukacijos, medijų raštingumo bei visuomenės informavimo

Mimai, V.Luckus

LEGENDINIAI MIMAI: V.Luckaus fotoparoda Kauno pantomimos trupės 50-mečiui

2017 spalio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno fotografijos galerijoje atidaroma Vito Luckaus paroda „Mimai“, skirta Kauno pantomimos trupės įkūrimo 50-mečiui paminėti. Parodoje bus eksponuojami ne tik jau gerai žinomi fotomenininko parodų

kultūros ministerija

KULTŪROS MINISTERIJA: Renkamos paraiškos Vyriausybės kultūros ir meno premijoms

2017 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerijai galima teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Pretendentus turi teisę siūlyti Lietuvos Respublikoje registruoti juridiniai asmenys, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir

ąžuolyno rekonstrukcija

ĄŽUOLYNO RODODENDRIZACIJA 2: Dendrologinė klaida būtų fatališka

2017 rugsėjo 73 KomentaraiDanguolė Liagienė

Nuostabų rododendro krūmą galima absoliučiai sukompromituoti, gausią jo kolekciją pasodinus Kauno Ąžuolyno parke, nes šie sumedėję krūmai nei patys gyvuos, nei ąžuolams leis. Paviešintas Ąžuolyno

Kauno Ąžuolynas

SKUBUS PROJEKTO PRISTATYMAS: Kauno savivaldybė parodys ką numatė Ąžuolynui

2017 rugsėjo 64 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš pusantros savaitės tvirtinusi, kad Ąžuolyno rekonstrukcijos projektas yra visiškai baigtas ir rugsėjį bus skelbiamas konkursas rangovui, Kauno savivaldybė staiga persigalvojo ir nutarė skandalingąjį projektą

Kauno Ąžuolynas

ĄŽUOLYNO RODODENDRIZACIJA: Kauno istorinį parką neatpažįstamai pertvarkys

2017 rugsėjo 446 KomentaraiAudrys Karalius

Neregėto masto dendrocidas Kauno gatvėse galų gale aprimo tik įsikišus teismui. Tačiau savivaldybės projektų bylose tiksinti bomba slepia dar galingesnį užtaisą, šįkart nukreiptą prieš ikoninį

es_lo_170800_e01

199 MLN. EURŲ KULTŪROS OBJEKTAMS: Daugiausia atiteks regionams

2017 rugpjūčio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija, kuriai pirmą kartą numatytos Europos Sąjungos investicijos, baigė 199 mln. eurų investicijų planavimą. Remiantis Vyriausybės programoje numatytais tikslais, itin didelė dalis šių investicijų

Vienybės aikštė

VIENINGOJE TYLOJE: Prasideda Vienybės aikštės pertvarkymo projektavimas

2017 liepos 52 KomentaraiAudrys Karalius

Vieną pagrindinių Kauno aikščių gaubia visiška nežinia. Matyt, kad ta nežinia būtų dar tirštesnė, Kauno valdžia nutarė išbandyti miestiečių budrumą: liepos 7-osios vakarą kauniečiai laukiami