images_phocagallery_1643_menin_miti_1203_12.03.15_tit_KAA

BONAPARTISTAI DEMONSTRUOJA JĖGĄ//PO TAIKIAIS KAUNO SAVIVALDYBĖS LANGAIS

Vakar vidudienį Kauno Laisvės alėją užtvindė napoleoniškomis kepurėmis iki dantų ginkluoti demonstrantai, bandę įbauginti Kauno savivaldybę ir, akivaizdžiai remiami laikraštininkų, psichologinio šantažo priemonėmis siekę, kad būtų padidintas jų hedonistinės-kultūrinės veiklos finansavimas. Biurokratinį miesto centrą paralyžiavę bonapArtistų būriai, nesikuklindami reikalavo savo kultūrinėms priklausomybėms išskirtinio dėmesio ir privilegijų, bandydami atitraukti Kauno Savivaldybę nuo Svarbių Reikalų.

Grėsmingas marširavimas po taikiai Svarbius Reikalus dirbusios Savivaldybės langais, kaip ir reikėjo tikėtis, savo kėslų nepasiekė. Nė vienas išrinktasis, nė vienas karjeros biurokratas neprarado savitvardos, neapleido savo posto ir neišėjo pas dirbtinai besišypsančią minią, tuo išvengdamas bonapArtistų pasalų Laisvės alėjoje, gretimuose kvartaluose ir, anot informuoto šaltinio, „Taške A“.

187 poros kaustytų batų negailestingai trypė Laisvės alėją (kaip 1944, 1941, 1940, 1914, 1863, 1812, anot pagyvenusio Laisvės alėjos gyventojo), bet miestas tylėjo. Akivaizdu, kad dar įžūlesnių bonapArtistų atakų išvengta tik dėka pasiaukojančiai ir profesionaliai savo pareigas ėjusio mobilaus policijos vieneto „Šešetas“ ir gatvės eksperto Vytauto Šustausko, drąsiai ir netausojant savęs, stebėjusio iš priedangos pavojingus procesus. Anot informuoto šaltinio, V.Šustauskas, valdęs Kauną 2000-aisiais, būtent ir nustatė, kad pavojingiausias Svarbiems Reikalams yra kultūrinę priklausomybę turintis kaunietis, todėl sėkmingai su minėta problema kovojo ir pasiekė iki šiol apčiuopiamų rezultatų.

EKSTREMIZMO TRUMPOS KOJOS IR NE TIK

Grįžtant į neseną priešistoriją būtina priminti, kad antra pagal dydį Savivaldybė, turėjo patikimos informacijos apie augančias bonapArtisų ambicijas ir iš anksto paskelbė Napoleono Bonaparto vienintelio ir nepakartojamo vizito Kaune 200 metines amžiaus įvykiu. Be to, skyrė šio performanso restauracijai net 250.000 LT, manydama, kad mieste pagaliau įsivyraus taika ir paklusnumas. Tačiau gerumo pritvinkusi ranka buvo atstumta. Pasipylė gatvės priekaištai, smulkmeniški išsišokimai, o Savivaldybės geradariai netgi išpravardžiuoti „napoleonais“.

Simptomatiška – bonapArtistų ekstremizmo smaigalyje užfiksuoti artistai, pradėję triukšmauti prieš patį Buškevičių ir jo Balsį, kad nesutinka, jog būtų sujungti Pantomimos ir Modernaus šokio „Aura“ teatrai bei Mažasis teatras su Didžiąja kino studija, kuri, nors įkurta tik pernai, jau dabar sugeba gauti dvigubą finansavimą ir turi labai didelių pažadų dėl ateities. Ekstremizmas po vieną nevaikšto – pirmųjų pėdomis netruko pasekti muzikantai, trimituojantys, kad džiazo Bigbendas, pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“ ir liaudininkų grupė „Ainiai“ neva negali groti kartu, po vienu stogu.

BonapArtistų kultūrinis egoizmas išsiūbavo netgi tradiciškai ramius įvairių meno mėgėjų ir šiaip choristų sluoksnius, piktai nenorinčius mažinti savo poreikius 99 nuošimčiais. Galiausiai pasipylė paviršutiniški gatvės priekaištai netgi dėl tokių smulkmenų, kaip 60 nuošimčių sumažintas visų Kauno kultūrininkų finansavimas arba pvz. Kultūros skyriaus sujungimas su Turizmo skyriumi.

Baisiausia, kad šia dirbtine įtampa pasinaudojo ir į kultūrinę Kauno autonomiją ėmė kištis netgi Kultūros ministras Arūnas Gelūnas, laiškais pradėjęs bomborduoti Kauno merą Andrių Kupčinską, dėl savivaldybės planuojamos kultūros įstaigų pertvarkos, kuri esą „akivaizdžiai neduos planuojamų rezultatų“.

Maža to, A.Gelūnas leido sau mokinti antrą pagal dydį merą, kad „Kauno kultūros gyvenimą kurianti bendruomenė turėtų būti įtraukta į planuojamų pertvarkų planavimo procesą ir įvertinta jų ekspertinė nuomonė“.

Ir štai tada, kai išgerta kantrybės taurė jau voliojosi ant grindinio ir tirpo paskutinės minutės iki kultūrinės priklausomybės apakintų bonapArtistų žūtbūtinio susirėmimo su Kauno tėvais, savivaldybės uniformomis,- gimė genialiai paprasta idėja.

PROJEKTAS: KAUNO ZOOVALDYBĖ

Anot informuoto šaltinio, miestą pasiekė savalaikis Strateginis Projektas, kuris ne tik padės gausiai sutaupyti vardan Svarbių Reikalų, bet ir įrašys Kauno vardą į pažangiausių Europos miestų pirmąjį puslapį.

Nepriklausomų strategų grupė, anot informuoto šaltinio, iškėlė drąsią idėją: sujungti Kauno savivaldybę su greta stovinčiu Tado Ivanausko Zoologijos muziejumi. Progresyvusis darinys nuo šiol vadintųsi KAUNO ZOOVALDYBĖ ir dėka optimaliai derinamų funkcijų, mobilaus kadrų savitarpiavimo ir eksploatavimo kaštų racionalizavimo per metus sutaupytų 3,5 mln.LT. Lygiai tiek, kiek Kauno kultūrininkai reikalauja šiems metams.

Be to, preliminariais paskaičiavimais, 75 nuošimčius Kauno išrinktųjų ir karjeros biurokratų būtų galima pakeisti T.Ivanausko eksponatais, nes iš esmės jų veiklos naudingumo koeficientas yra identiškas. Pagal naująją strategiją, KAUNO ZOOVALDYBĖS naujasis T.Ivanausko korpusas būtų atsakingas už Kauno gyventojų priėmimą, kultūrą, švietimą, socialinę rūpybą ir panašiai. O senasis KAUNO ZOOVALDYBĖS korpusas būtų atsakingas už sportą ir pinigus.

Ekspertai apskaičiavo, kad T.Ivanausko korpuso pritaikymas KAUNO ZOOVALDYBEI netgi kainuotų labai nebrangiai, nes nereikėtų keisti daugumos informacinių nuorodų, kaip antai: „Nykstanti rūšis“, „Retas eksponatas“, „Klastingas plėšrūnas“, „Neišrankus maistui“, „Rankomis neliesti“, „Nešerti ir nekasyti“ ir pan.

Kol antro pagal dydį miesto galvos atsakingai įvertins projektą KAUNO ZOOVALDYBĖ ir priims sprendimą, neabejotinai palankų perspektyviam pasiūlymui, pabaigai leisiu sau priminti Kauno strateginę nuostatą, kurią galėtų dar kartą pasiskaityti ir visuomenės atskalūnai, teršiantys pavasarišką miesto įvaizdį savo nesankcionuotais demaršais.

„Kaunas – universitetinis Baltijos jūros regiono miestas, mokslo, žinių ekonomikos, inovacijų ir aukštųjų technologijų kūrimo slėnis, multimodalinio transporto ir logistikos centras koridoriuje tarp Rytų ir Vakarų, šalies kultūros židinys, sporto sostinė ir upeivystės centras.

Jame patogiai gyvena kūrybinga, veikli, dvasiškai turtinga, sveika ir saugi visuomenė. Integruotos mokslo, verslo ir studijų galimybės įtraukia kiekvieną bendruomenės narį dalyvauti atviro visiems miesto gyvenime, harmoningos aplinkos išsaugojime ir gerovės kūrime.

Tai miestas, kuriame kiekvienas gali save realizuoti.“

(Kauno miesto Strateginis planas. 2005 – 2015)

Komentarai

 1. Negaliu patiketi, kad citata straipsnio pabaigoje tikrai yra is Kauno strateginio plano. Kazkoks propagandinis kliedesys. Gal galite patvirtinti arba paneigti ta istrauka?

 2. A.Ziurauskas raso scenariju ir rezisuoja Napoleono svente!Padekite jam.

 3. tipiskas vdu mentalitetas. pabandytu isgyventi su kolektyvu, kai kiekvienais metais tvyro absoliuti nezinia del finansavimo.


 4. „Šeštoje“ nuotraujoje nu foto Žmogų pažįstu – puikus Tipas – Žalgirio rungtynių pristatytojas ir vedantysis arenoje.
  ———————————-
  Žiū, šio str. autorius, kaip koks žydkrikščioniškos Kauno herbo savų (tačiau ne mano) valdybės Atstovas, žiū, tik pasišaipė.
  Ir taip aišku, kad savų valdybė yra tokiems (kaip šio str. Autoriams) patapusi nelyg božo nyca. Žydkryžius Šiam Stumbrui tarpuragyje – tai tik (pa) liudija.
  CHA

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

karininkų Ramovė

MODERNIZMAS KAIP IDENTITETAS: Europos modernizmo miestų ir vietovių forumas Kaune

2018 rugsėjo 111 KomentarasPILOTAS.LT

Šiandien Kaune vyksta Europos modernizmo miestų ir vietovių forumas, kurio tema – „Ankstyvasis modernizmas: Centrinės ir Rytų Europos perspektyva“. Pagrindinis šio Forumo tikslas – suburti

Nemuno sala

URBANISTINIO SĄVARTYNO LINK: Pristatytas Nemuno salos parko projektas

2018 rugpjūčio 2010 KomentarųAndrius Ropolas

Praeitą savaitę Kauno visuomenei buvo pristatyti G.Natkevičiaus ir partnerių architektų biuro parengti Nemuno salos sutvarkymo projektiniai pasiūlymai. Renginyje – būrys žurnalistų, specialistų minia, daugybė vos

dendrocidas

AKMENINĮ KAUNO KŪNĄ PALIEKA ŽALIOJI SIELA: Kodėl kertame miesto šaknis?

2018 liepos 3112 KomentarųGražina Janulytė-Bernotienė

Želdynų mieste reikšmė žinoma nuo seno. Miestų kūrėjai įvairiais laikotarpiais „akmeninį kūną“ augino kartu su „žaliuoju kūnu“, suprasdami neatskiriamą miesto erdvės vienovę. Medžiai ir kiti

LAR

PAVELDO REFORMA: Architektų Rūmai ragina Kultūros ministeriją grįžti į pradžią

2018 birželio 298 KomentaraiAudrys Karalius

Lietuvos architektų rūmų taryba oficialiu raštu kreipėsi į Kultūros ministeriją ragindama neaprobuoti jos parengto „Kultūros paveldo apsaugos institucinės pertvarkos metmenų“ projekto. Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson

Kauno ąžuolynas

KAUNO ĄŽUOLYNO PROJEKTAS: Medžių klausimas atidedamas neapibrėžtai ateičiai

2018 vasario 217 KomentaraiAudrys Karalius

Praeitą rugsėjį skandalingai sukritikuotas Kauno Ąžuolyno rekonstrukcijos projektas grįžta į sceną atsikratęs žydinčių rododendrų masyvų ir… medžių klausimo. Kauno savivaldybė rado originalų šimtamečio parko gydymo

Kultūros ministerija

BAIGĖ PERTVARKĄ: Kultūros ministerija stiprina politiką, edukaciją, turinį

2018 sausio 16Be komentarųPILOTAS.LT

Ką tik baigėsi Kultūros ministerijos pertvarka – nuo sausio 15 dienos įsigaliojo nauja ministerijos struktūra. Persitvarkiusi ministerija sustiprino kultūros edukacijos, medijų raštingumo bei visuomenės informavimo

A.Karaliaus dirbtuvės

DARBAS ARCHITEKTAMS KAUNE: Architekto A.Karaliaus dirbtuvės

2017 lapkričio 15Be komentarųPILOTAS.LT

Patyrusi architektūrinė studija stiprina savo sudėtį ir ieško architekto, architekto-projekto vadovo bei architekto-asistento nuolatiniam darbui. Reikalavimai: bakalauro išsilavinimas (minimum), kompiuterinis raštingumas (AutoCad ypač), tikėjimas architektūra.

mimai_e01_xxx

LEGENDINIAI MIMAI: V.Luckaus fotoparoda Kauno pantomimos trupės 50-mečiui

2017 spalio 20Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno fotografijos galerijoje atidaroma Vito Luckaus paroda „Mimai“, skirta Kauno pantomimos trupės įkūrimo 50-mečiui paminėti. Parodoje bus eksponuojami ne tik jau gerai žinomi fotomenininko parodų

kultūros ministerija

KULTŪROS MINISTERIJA: Renkamos paraiškos Vyriausybės kultūros ir meno premijoms

2017 spalio 12Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerijai galima teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Pretendentus turi teisę siūlyti Lietuvos Respublikoje registruoti juridiniai asmenys, kitose Europos Sąjungos valstybėse ir

ąžuolyno rekonstrukcija

ĄŽUOLYNO RODODENDRIZACIJA 2: Dendrologinė klaida būtų fatališka

2017 rugsėjo 73 KomentaraiDanguolė Liagienė

Nuostabų rododendro krūmą galima absoliučiai sukompromituoti, gausią jo kolekciją pasodinus Kauno Ąžuolyno parke, nes šie sumedėję krūmai nei patys gyvuos, nei ąžuolams leis. Paviešintas Ąžuolyno

Kauno Ąžuolynas

SKUBUS PROJEKTO PRISTATYMAS: Kauno savivaldybė parodys ką numatė Ąžuolynui

2017 rugsėjo 64 KomentaraiPILOTAS.LT

Prieš pusantros savaitės tvirtinusi, kad Ąžuolyno rekonstrukcijos projektas yra visiškai baigtas ir rugsėjį bus skelbiamas konkursas rangovui, Kauno savivaldybė staiga persigalvojo ir nutarė skandalingąjį projektą

Kauno Ąžuolynas

ĄŽUOLYNO RODODENDRIZACIJA: Kauno istorinį parką neatpažįstamai pertvarkys

2017 rugsėjo 446 KomentaraiAudrys Karalius

Neregėto masto dendrocidas Kauno gatvėse galų gale aprimo tik įsikišus teismui. Tačiau savivaldybės projektų bylose tiksinti bomba slepia dar galingesnį užtaisą, šįkart nukreiptą prieš ikoninį

es_lo_170800_e01

199 MLN. EURŲ KULTŪROS OBJEKTAMS: Daugiausia atiteks regionams

2017 rugpjūčio 1Be komentarųPILOTAS.LT

Kultūros ministerija, kuriai pirmą kartą numatytos Europos Sąjungos investicijos, baigė 199 mln. eurų investicijų planavimą. Remiantis Vyriausybės programoje numatytais tikslais, itin didelė dalis šių investicijų

Vienybės aikštė

VIENINGOJE TYLOJE: Prasideda Vienybės aikštės pertvarkymo projektavimas

2017 liepos 52 KomentaraiAudrys Karalius

Vieną pagrindinių Kauno aikščių gaubia visiška nežinia. Matyt, kad ta nežinia būtų dar tirštesnė, Kauno valdžia nutarė išbandyti miestiečių budrumą: liepos 7-osios vakarą kauniečiai laukiami

tit_vienybes-a

VIENINGA DUOBĖ: Kaunas 25 metams išnuomavo centrinę miesto aikštę verslui

2017 kovo 317 KomentarųAudrys Karalius

Vienybės aikštė, beveik 100-metį tarnavusi kauniečiams viena svarbiausių viešųjų erdvių – traukiasi iš viešojo gyvenimo. Vasario 28-ąją Vienybės aikštė Kauno Tarybos vienbalsiai pažeminta iki „inžinerinio

images_pulsas_foto_4840_trans_kn_161000_e01_xxx

GALERIJA ANT RATŲ://DARGANOTAS KAUNO DIENAS SKAIDRINA POPMENO STILIAUS KŪRINIAI

Darganotomis rudens dienomis kauniečių nuotaiką bando praskaidrinti „Galerija ant ratų“ – popmeno stiliaus kūriniais papuošti mikroautobusai. Tai bendras menininko Algio Kriščiūno ir maršrutiniais taksi Kauno

images_straipsniu_foto_4523_ciurl_kn_160500_e02_bra

KULTŪRINIAI KAUNO KRAŠTOVAIZDŽIAI://1 DIENA – 8 MUZIEJAI

Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus rengia žygį-žaidimą „Kultūriniai Kauno kraštovaizdžiai: 1 diena – 8 muziejai“. Tai – nemokama galimybė per vieną dieną atrasti ir iš naujo

images_phocagallery_4242_bibli_kaun_1601_4242_tit_pilnas_kulturos

KAUNAS VISKĄ JAU PERSKAITĖ://MIESTE PRADĖTA UŽDARINĖTI BIBLIOTEKAS

Tai, apie ką kiti miestai gali tik pasvajoti, amžinai jaunatviškas ir savim patenkintas Kaunas jau turi – žinių visuomenė mieste sukurta. Be to, Kaunas pilnas

images_pulsas_foto_3981_kultu_lo_150900_e01_xxx

NACIONALINĖ KULTŪROS IR MENO PREMIJA://PASKELBTAS KANDIDATŲ SĄRAŠAS

Kultūros ministerija paskelbė kandidatų sąrašą 2015 metų Lietuvos nacionalinei kultūros ir meno premijai gauti. Jame – 42 pavieniai menininkai ar jų grupinės. Tarp pretendentų greta

images_pulsas_foto_3985_guber_kn_150900_e01_xxx

DINGĘS KAUNAS://PASKAITA APIE GUBERNIJOS CENTRO SPINDESĮ IR SKURDĄ

1843 metais Kaunui tapus gubernijos centru miesto veidas priverstinai pradėjo keistis. Kaip ir kuo Kaunas bei kauniečiai gyveno XIX amžiaus antroje pusėje, pasitelkęs to meto

images_pulsas_foto_kultu_lo_110700_www_e01

NACIONALINĖ KULTŪROS IR MENO PREMIJA:// PRETENDUOJA 2 ARCHITEKTAI

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija ką tik paskelbė 12 pretendentų gauti 2014 metų Lietuvos nacionalines kultūros ir meno premijas sąrašą. Bene pirmą kartą

images_phocagallery_3415_Menu Duzges_3415_Menu Duzges_tit

MENŲ DŪZGIŲ LOGOTIPAS://KULTŪROS MINISTERIJAI REIKIA PAGALBOS APSISPRENDŽIANT

Kultūros ministerija šaukiasi pagalbos – reikia išrinkti geriausią kultūros edukacijos savaitės „Menų dūzgės“ logotipą iš 7 variantų. Kaip visada – valdiškoji viešųjų pirkimų sistema su

images_phocagallery_3183_KKK_TIT_V

PROKRUSTO FORMATAI://KAUNO KKK IR KITI EUROSTRUKTŪRINIAI NUOTYKIAI

Kova dėl pinigų visada dinamiška, nenuobodi ir iškalbinga. Tinkamai užvestas procesas gali papuošti bet kurią ūkio šaką ar nacionalinę sukaktį. Visgi žiūrovų labiausiai vertinamos kovos

images_straipsniu_foto_3170 YIT_RIMI

NAUJAS PREKYBCENTRIS PO ILGOS PERTRAUKOS:// YIT KAUSTA STATYS KAUNE

2014 liepos 84 KomentaraiReklama

Kaune, Savanorių pr. ir S. Žukausko gatvių sankryžoje, iki šių metų pabaigos iškils naujas prekybos centras, kuriame įsikurs „RIMI“ parduotuvė. Pastato statybos darbus atliks Suomijos

images_pulsas_foto_2847_miest_pl_140100_e01_xxx

APIE MIESTO ERDVES://JUNGTINĖ DVIEJŲ JAUNŲ MENININKIŲ PARODA KAUNE

Kauno miesto muziejuje atidaroma paroda „Miesto erdvės“. Tai jungtinė dviejų jaunų menininkių – Ievos Prūsaitės ir Simonos Lukoševičiūtės – tapybos paroda, sukurta tyrinėjant Kauno miesto