images_pulsas_foto_bokst_SU_101100_www_e01

dango suda 1011** DANGORAIŽIAI NUALINTAM SUDANUI//LENKAI SIŪLO KELTIS Į VANDENS BOKŠTUS

Lenkų architektūros firma „UGO Architecture“ Sudane pasiūlė statyti vandens bokšto formos dangoraižius. Lenkai tvirtina, kad tokią neįprastą namo formą jiems pasufleravo ne vien amžinas geriamojo vandens trūkumas ar tradicinio vandens bokšto siluetas, bet ir Afrikos savanos simbolis – baobabas.

BOKŠTAI PADĖTŲ ATKURTI TAIKĄ

Lenkus pasiūlyti dangoraižius Sudanui paskatino Jungtinių tautų deklaracijos dėl nepriklausomybės suteikimo kolonijoms 50 metų jubiliejus. Taip pat – šią geriamojo vandens stokojančią šalį sekinantis pilietinis karas. Jų teigimu, požeminiuose Sudano dirvožemio sluoksniuose yra pakankamai vandens, kad pasibagtų vandens trūkumo įpliekstas pilietinis karas ir regione įsitvyrotų taika. Firma „UGO Architecture and Design“ (arch. H.Kowalski) 3 gyvenamuosius vandens bokštus suplanavo Darfuro regione. Kiekvienas šių siūlomų daugiaaukščių statinių simbolizuotų vieną iš Afrikos religijų – Islamą, Krikščionybę ar animizmą.

VANDUO IŠ PAGIRDYS, IR SUŠILDYS

Žurnalo „eVolo“ dangoraižių konkursui pristatyti išraiškingo silueto statiniai būtų iš vietinių statybinių medžiagų, o juose numatytos patalpos būtų skirtos įvairioms funkcijoms – maitinimo, mokymo, administravimo, gyvenimo ir pan. Šie vandens bokštai taip pat sukurtų aplink save pavėsį bei padėtų gyventojus aprūpinti vandeniu – turėtų vandens siurblius, filtravimo įrenginius, rezervuarus ir kitą geriamojo vandens gavybai ir laikymui būtiną techninę įrangą. Tarp bokštų numatytas dirbtinis ežeras, o po kiekvienu iš jų – maisto bankas ir geležinkelio terminalas. Pagal projekto autorių sumanymą, šiuos bokštus vanduo ir šildytų, ir vėsintų.

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

images_pulsas_foto_bokst_SU_101100_www_e01

dango suda 1011** DANGORAIŽIAI NUALINTAM SUDANUI//LENKAI SIŪLO KELTIS Į VANDENS BOKŠTUS

Lenkų architektūros firma „UGO Architecture“ Sudane pasiūlė statyti vandens bokšto formos dangoraižius. Lenkai tvirtina, kad tokią neįprastą namo formą jiems pasufleravo ne vien amžinas geriamojo